IBS / Aktualności

Aktualności

Kolejny spin-off Politechniki Warszawskiej

BIOTmi – tak nazywa się nowa spółka spin-off powołana w sierpniu br. z inicjatywy Jolanty Mierzejewskiej i Karoliny Chreptowicz z Katedry Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków Wydziału Chemicznego oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.

Współpraca nauki z biznesem mocno kuleje

Choć rośnie zainteresowanie środowisk akademickich kooperacją z przedsiębiorcami, to nadal transfer wiedzy do technologii trafia na zbyt wiele raf. Problemem są: mentalność, pieniądze i przepisy.

Projekt graficzny strony www dla IBS PW – zapytanie ofertowe

W związku z realizacją programu Inkubator Innowacyjności Plus finansowanego ze środków MNiSW, w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacją wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4.) kierujemy poniższe zapytanie w celu ustalenia ceny za przygotowanie projektu strony internetowej.

Ocena projektu SPINTECH

Ocena prac wykonanych przez IBS PW w ramach prowadzonego projektu SPINTECH w okresie 2013-2016. Niezmiernie miło nam za docenienie włożonego wysiłku!

Wyniki II tury po wyjaśnieniach - Inkubator Innowacyjności +

Po złożeniu wyjaśnień Komitet Inwestycyjny w ramach Inkubatora Innowacyjności Plus dofinansowanego ze środków MNiSW, realizowanego przez konsorcjum: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o., Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, oraz PIAP-ScienTech Sp. z o. o. zarekomendował następujące projekty do realizacji prac przedwdrożeniowych:

Wyniki II tury naboru w ramach Inkubatora Innowacyjności +

W dniu 05.12.2017 roku zebrał się Komitet Inwestycyjny w ramach Inkubatora Innowacyjności Plus dofinansowanego ze środków MNiSW, realizowanego przez konsorcjum: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o., Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, oraz PIAP-ScienTech Sp. z o. o.

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA PRZEZ ROZWÓJ ELEKTROMOBILNOŚCI W POLSCE

W dniu 23 listopada odbyła się konferencja podsumowująca projekt EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA PRZEZ ROZWÓJ ELEKTROMOBILNOŚCI W POLSCE zorganizowana przez Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy.

Projekt MNiSW "Inkubator Innowacyjności +" na PW – II nabór technologii

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej i PIAP-Scientech w ramach realizacji projektu „Inkubator Innowacyjności +” finansowanego ze środków MNiSW organizuje drugi nabór technologii do finansowania prac przedwdrożeniowych.

XIII edycja ARP Innovation Pitch Chemiczne warsztaty innowacyjnych pomysłów dla Grupy Azoty PUŁAWY

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. już po raz XIII organizuje ARP Innovation Pitch. Kolejna edycja wydarzenia ma wyłonić innowacyjne rozwiązania i dać szansę małym firmom na partnerstwo jednej z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie, jaką jest Grupa Azoty PUŁAWY

IBS PW poszukuje osoby do projektu

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej sp. z o.o. poszukuje osoby do projektu „Efektywność energetyczna przez rozwój elektromobilności w Polsce” dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”  w ramach umowy 138/2017/Wn50/OA-XN-04/D” do wykonania zadania: