Złoty medal podczas TAIWAN INNOTECH EXPO 2018 dla wynalazku Politechniki Warszawskiej

Prototyp wibroizolatora na bazie płynów zagęszczanych ścinaniem przeznaczonego do ochrony budynków przed wstrząsami sejsmicznymi, opracowany przez Zespół Pracowników i Doktorantów Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Mikołaja Szafrana, prof. dr hab. inż. Gabriela Rokickiego oraz prof. dr hab. inż. Marcina Leonowicza, został nagrodzony Złotym Medalem na Międzynarodowej Wystawie TAIWAN INNOTECH EXPO, która odbyła się w dniach 27-29 sierpnia 2018 roku w Tajpej na Tajwanie.

Innowacje w ramach projektu Inkubator Innowacyjności+ na Tajwanie

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej, podczas odbywających się w dniach 27-29 września Taiwan Innotech Expo 2018, zaprezentował innowacyjną technologię do usztywniania konstrukcji i budynków w celu minimalizowania skutków trzęsień ziemi.

XVIII Międzynarodowa Konferencja Technicznej Kontroli Zapór - wrzesień 2019

Zapraszamy wszystkich teoretyków i praktyków zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją obiektów hydrotechnicznych do wzięcia udziału w XVIII Międzynarodowej Konferencji Technicznej Kontroli Zapór - Monitoring i bezpieczeństwo budowli hydrotechnicznych.

Kolejny spin-off Politechniki Warszawskiej

BIOTmi – tak nazywa się nowa spółka spin-off powołana w sierpniu br. z inicjatywy Jolanty Mierzejewskiej i Karoliny Chreptowicz z Katedry Biotechnologii Środków Leczniczych i Kosmetyków Wydziału Chemicznego oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.

Współpraca nauki z biznesem mocno kuleje

Choć rośnie zainteresowanie środowisk akademickich kooperacją z przedsiębiorcami, to nadal transfer wiedzy do technologii trafia na zbyt wiele raf. Problemem są: mentalność, pieniądze i przepisy.

Projekt graficzny strony www dla IBS PW – zapytanie ofertowe

W związku z realizacją programu Inkubator Innowacyjności Plus finansowanego ze środków MNiSW, w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacją wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4.) kierujemy poniższe zapytanie w celu ustalenia ceny za przygotowanie projektu strony internetowej.

Ocena projektu SPINTECH

Ocena prac wykonanych przez IBS PW w ramach prowadzonego projektu SPINTECH w okresie 2013-2016. Niezmiernie miło nam za docenienie włożonego wysiłku!

Wyniki II tury po wyjaśnieniach - Inkubator Innowacyjności +

Po złożeniu wyjaśnień Komitet Inwestycyjny w ramach Inkubatora Innowacyjności Plus dofinansowanego ze środków MNiSW, realizowanego przez konsorcjum: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o., Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, oraz PIAP-ScienTech Sp. z o. o. zarekomendował następujące projekty do realizacji prac przedwdrożeniowych:

Wyniki II tury naboru w ramach Inkubatora Innowacyjności +

W dniu 05.12.2017 roku zebrał się Komitet Inwestycyjny w ramach Inkubatora Innowacyjności Plus dofinansowanego ze środków MNiSW, realizowanego przez konsorcjum: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o., Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, oraz PIAP-ScienTech Sp. z o. o.

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA PRZEZ ROZWÓJ ELEKTROMOBILNOŚCI W POLSCE

W dniu 23 listopada odbyła się konferencja podsumowująca projekt EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA PRZEZ ROZWÓJ ELEKTROMOBILNOŚCI W POLSCE zorganizowana przez Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy.