IBS / Aktualności

Aktualności

Spin-off Smart Fluid na Politechnice

W sierpniu 2016 dzięki inicjatywie pracowników Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka typu spin-off pn. „Smart Fluid Sp z o. o.”. Działalność spółki wiąże się z wytwarzaniem cieczy zagęszczanej ścinaniem oraz opracowywaniem rozwiązań technologicznych z wykorzystaniem w/w cieczy nienewtonowskiej.

Wyniki pierwszej rundy naboru technologii II+

W dniu 3.08.2017 roku zebrał się Komitet Inwestycyjny w ramach Inkubatora Innowacyjności Plus dofinansowanego ze środków MNiSW, realizowanego przez konsorcjum: Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej Sp. z o.o., Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, oraz PIAP-ScienTech Sp. z o. o.

Seminarium informacyjne w ramach Programu HORYZONT 2020.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Krajowy Punkt Kontaktowy zapraszają na seminarium informacyjne dla osób zainteresowanych nabyciem wiedzy dotyczącej możliwości finansowania przedsiębiorstw, dużego przemysłu oraz hubów w ramach Programu HORYZONT 2020.

B-Droid dr Dalewskiego z PW w programie "Wynalazcy Przyszłości"

22 marca 2017 o godz. 21.00 na antenie Canal+ Discovery w ramach programu "Wynalazcy przyszłości" został wyemitowany materiał dotyczący robota B-Droid - autonomicznego systemu do mechanicznego zapylania roślin.

Nowy projekt MNiSW "Inkubator Innowacyjności +" na PW - nabór technologii

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej i PIAP-Scientech przystępują do realizacji projektu w ramach programu „Inkubator Innowacyjności +” finansowanego ze środków MNiSW.

Dofinansowanie z UE na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych - projekt ACTPHAST

Celem projektu ACTPHAST jest wsparcie przedsiębiorstw w zakresie prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do opracowania nowych innowacyjnych  produktów oraz usprawnienia produktów już obecnych na rynku. 

Pilot Maker: 250 tys. zł dla startupów technologicznych

Zapraszam startupy technologiczne, spółki spin-off oraz zespoły naukowe wziąć udział w programie akceleracyjnym Pilot Maker

Między innymi Naukowcy Politechnik stworzyli chip, który może uratować życie i zdecydowali się założyć spin-off ChipCraft

Jeden mikrochip zamiast kilku dużych urządzeń? Polscy naukowcy opracowali układ scalony, który pozwoli profesjonalnie zmierzyć kilka funkcji życiowych, m.in. tętno, temperaturę ciała i poziom stresu. To nie będzie amatorska zabawka, ale jest tak mały, że można go np. wszyć w ubranie.

XVII Międzynarodowa Konferencja Technicznej Kontroli Zapór

W imieniu Komitetu Organizacyjnego XVII Międzynarodowej Konferencji Technicznej Kontroli Zapór pod hasłem Budowle Piętrzące – Eksploatacja i Monitoring mam zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji, która odbędzie się w dniach 19-22 września 2017 r.

Warsztaty Innowacji z PPL

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) - przedsiębiorca zarządzający największym polskim portem lotniczym - Lotniskiem Chopina w Warszawie ogłaszają w ramach Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów, będących elementem ekosystemu wsparcia innowacji w polskim przemyśle, nabór na propozycje rozwiązań dla zidentyfikowanych dla Lotniska Chopina wyzwań technologicznych, organizacyjnych i infrastrukturalnych.