Wielki Zderzacz Pomysłów - nowy program akceleracyjny w branży bio-tech-med

Wielki Zderzacz Pomysłów to 3-miesięczny bezpłatny program akceleracyjny, zaadresowany zarówno do naukowców posiadających pomysł na innowacyjne projekty technologiczne o potencjalne komercjalizacyjnym, jak i przedsiębiorców zamierzających świadczyć usługi lub produkty innowacyjne.

Misja gospodarcza GITEX do Dubaju

Emirates & Europe Business Development Cluster oraz Centrum Obsługi Inwestycji zaprasza do udziału w 36 edycji targów technologicznych GITEX Technology Week, które są jedną z największych imprez tego rodzaju na świecie. Odbędzie się ona w dniach 15 - 21 października 2016 w Dubai World Trade Centre.

Pierwszy spin-off na Wydziale Chemicznym PW

W styczniu br. z inicjatywy pracowników Wydziału Chemicznego PW oraz Instytutu Badań Stosowanych PW powołano spin-off o nazwie „FIT Sp. z o.o.”. Nowo powstała spółka zajmie się wdrażaniem i rozwojem technologii słabokoordynujących jonów.

III edycja konkursu na innowacyjne rozwiązanie techniczne w dziedzinie obronności „Innowacje dla Sił Zbrojnych RP”

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że uruchomiona została III edycja Konkursu „Innowacje dla Sił Zbrojnych RP” organizowanego przez Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza. Komitetowi Honorowemu przedsięwzięcia przewodniczy Sekretarz Stanu Pan Bartosz Kownacki.

Impact 16’ – najważniejsze wydarzenie nowej gospodarki w czerwcu w Krakowie

W dniach 15 – 16 czerwca br. w Krakowie odbędzie się kongres Impact 16’, najważniejsze wydarzenie nowej gospodarki w Polsce. W tym czasie stolica Małopolski stanie się miejscem dyskusji nad kluczowymi wyzwaniami i szansami związanymi z rozwojem przedsiębiorczości, innowacji oraz cyfryzacji. Tematem przewodnim będzie Czwarta Rewolucja Przemysłowa i jej wpływ na rozwój ekonomii, technologii oraz społeczeństwa. Wydarzenie zgromadzi polskich i zagranicznych ekspertów i panelistów, łącznie ok. 2 tys. uczestników w tym: przedsiębiorców, przedstawicieli świata kultury i nauki, a także władz oraz instytucji państwowych.

I Forum Akademickich Centrów Transferu Technologii i Spółek Celowych

W dniu 17 czerwca na Krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się pierwsze wspólne spotkanie przedstawicieli CTT oraz Spółek Celowych polskich uczelni pod hasłem "W poszukiwaniu przestrzeni do współpracy – jak osiągnąć efekt synergii w procesie komercjalizacji własności intelektualnej wypracowanej w polskich uczelniach".

Siódma spółka typu spin-off na Politechnice Warszawskiej i ich własne układy scalone

W lutym br. dzięki inicjatywie zespołu pracowników i doktorantów laboratorium ADEC z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (WEiTI PW) oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana siódma już spółka typu spin-off pn. „ChipCraft Sp. z o.o.” z udziałem Uczelni.

Alfa School w Krakowskim Parku Technologicznym

Szkolenie dla naukowców i doktorantów zainteresowanych współpracą z inwestorami oraz budowaniem produktów w oparciu o swoje badania i pracę naukową.

Hightech Venture Days 2016

W dniach 18 - 19 października 2016, w Dreznie odbędzie się międzynarodowe spotkanie inwestorów i przemysłowców z europejskimi start-upami i przedsięwzięciami typu high-tech.
Start-upy mogą zgłaszać chęć udziału do 31 maja 2016. Spośród zgłoszonych firm zostanie wyłonione 40, które po szkoleniach weźmie udział w spotkaniu z inwestorami.

Studenci z Politechniki Warszawskiej budują podwodnego robota

Studenckie Koło Naukowe Robotyki Podwodnej z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej buduje podwodnego robota na zawody MATE 2016.