Rusza profesjonalny program inkubacji startupów w makroregionie Polski Północno Wschodniej!

Masz mniej niż 35 lat i pomysł na innowacyjny produkt lub usługę, ale potrzebujesz wsparcia?
Zgłoś się do projektu pn. „Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents”.

„Hub of Talents” (HoT) to wspólny projekt technoparków z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, którego liderem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny (BPN-T). Projekt realizowany jest w ramach Poddziałania 1.1.1 PO Polska Wschodnia.

Otwarte innowacje jako sposób na rozwiązania dla gospodarki o obiegu zamkniętym – inteligentna energetyka

PGNiG S.A. - największa spółka w Polsce zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej, we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Izbą Gospodarczą Gazownictwa ogłaszają nabór w ramach otwartych innowacji na rozwiązania adekwatne do wyzwań technologicznych i środowiskowych dla PGNiG TERMIKA S.A.

Spinoff MaterialsCare na konferencji Printed Health: Wstęp do druku 3D w medycynie

Już 9 kwietnia w Krakowie odbędzie się największe wydarzenie, będące swoistym kompendium wiedzy o druku medycznym – Printed Health: wstęp do druku 3D w medycynie.

W czasie wydarzenia wystąpią lekarze, naukowcy oraz praktycy technologi, przybliżając możliwości druku. Przedstawione zostaną rozwiązania z zakresu stomatologii, chirurgii, ortopedii oraz zagadnienia umożliwiające poznanie zasad działania techniki, jakości, precyzji i użyteczności otrzymywanych wydruków.

Na konferencji obecny będzie MaterialsCare - spinoff Politechniki Warszawskiej.

YLIA Innovation Days w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

W tym roku po raz pierwszy dzięki inicjatywie firmy YLIA, współpracy Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej oraz Microsoft, zorganizowane zostaną Dni Innowacji.

Spółka celowa - firma zewnętrzna czy inaczej zorganizowana jednostka uczelni?

Przykład Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej, spółki celowej Politechniki Warszawskiej, wskazuje, że spółka w obszarze transferu technologii i bezpośredniego kontaktu z biznesem jest znacznie efektywniejsza niż centra transferu technologii działające bezpośrednio w strukturach uczelni.

Czwarta spółka typu spin-off na Politechnice Warszawskiej również z grafenem w tle

W listopadzie 2015 roku dzięki inicjatywie zespołu pracowników Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej (WIChiP PW) oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pn. „nanoMAT sp. z o.o.”.

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej na Spotkaniu Spółek Celowych w Poznaniu

W dniach 3-4 lutego br. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu gościł prezesów i członków zarządu 21 spółek celowych uczelni i instytutów z całego kraju.

Zmiana lokalizacji biura Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej

Od dnia 18 stycznia 2016 roku IBS PW przenosi swoje biuro do budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii przy ulicy Rektorskiej 2 (nowy budynek pomiędzy Wydziałem Inżynierii Lądowej a biurowcem Focus). Od dnia 19 stycznia br. biuro w Pałacyku Rektorskim przy ul. Koszykowej 80 będzie zamknięte.
Pracowników i Twórców prosimy o wyrozumiałość w najbliższym okresie.

Życzenia

Serdeczne Życzenia Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku 2016 składa zespół Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.

Energia Innowacji

100 000 złotych mogą otrzymać łącznie zwycięzcy konkursu „Energia Innowacji” organizowanego przez Fundację PGE – Energia z Serca. Do konkursu zaproszeni są młodzi naukowcy – doktoranci i osoby posiadające tytuł doktora do 60 miesięcy po obronie rozprawy doktorskiej. Termin nadsyłania zgłoszeń - do 30 listopada 2015.