Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej na Spotkaniu Spółek Celowych w Poznaniu

W dniach 3-4 lutego br. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu gościł prezesów i członków zarządu 21 spółek celowych uczelni i instytutów z całego kraju.

Zmiana lokalizacji biura Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej

Od dnia 18 stycznia 2016 roku IBS PW przenosi swoje biuro do budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii przy ulicy Rektorskiej 2 (nowy budynek pomiędzy Wydziałem Inżynierii Lądowej a biurowcem Focus). Od dnia 19 stycznia br. biuro w Pałacyku Rektorskim przy ul. Koszykowej 80 będzie zamknięte.
Pracowników i Twórców prosimy o wyrozumiałość w najbliższym okresie.

Życzenia

Serdeczne Życzenia Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku 2016 składa zespół Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.

Energia Innowacji

100 000 złotych mogą otrzymać łącznie zwycięzcy konkursu „Energia Innowacji” organizowanego przez Fundację PGE – Energia z Serca. Do konkursu zaproszeni są młodzi naukowcy – doktoranci i osoby posiadające tytuł doktora do 60 miesięcy po obronie rozprawy doktorskiej. Termin nadsyłania zgłoszeń - do 30 listopada 2015.

Trzecia spółka typu spin-off na Politechnice Warszawskiej z grafenem w tle

We wrześniu br. dzięki inicjatywie pracowników Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka typu spin-off pn. „nanoEMI Sp. z o.o.”. Nowo powstały spin-off do produkcji swoich materiałów będzie wykorzystywał między innymi grafen.

Spotkanie z inwestorem na Wolves Summit

Dzięki współpracy Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej z firmą BT Progress mamy okazję zaprosić Państwa do udziału w Drugiej edycji największej w Polsce międzynarodowej konferencji poświęconej innowacyjności i przedsiębiorczości „Wolves Summit” 27-28.10.2015 r. w Warszawie i zgłoszenia swojego startupu. Celem konferencji jest połączenie Twojej technologii z około setką funduszy inwestycyjnych, VC oraz aniołami biznesu.

Mamy drugą spółkę typu spin-off na Politechnice Warszawskiej

W sierpniu br. dzięki inicjatywie zespołu doktorantów i pracowników BioGrupy z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej (WIM PW) oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka typu spin-off pn. „MaterialsCare Sp. z o.o.” z udziałem Uczelni.

INNOWATOR MAZOWSZA - VII edycja konkursu

Trwa nabór wniosków do VII edycji konkursu Innowator Mazowsza z nagrodami dla ludzi nauki i firm o nowatorskim podejściu, którzy zmieniają oblicze mazowieckiej gospodarki.

Konkurs Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w II edycji konkursu „Innowacje dla Sił Zbrojnych RP” organizowanego przez Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych oraz Wojskową Akademię Techniczną pod patronatem honorowym Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Pierwsza spółka „spin off” na Politechnice Warszawskiej

W czerwcu br. dzięki inicjatywie zespołu doktorantów i pracowników Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej (WIM PW) oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pn. „NanoStal sp. z o.o.”.