Trzecia spółka typu spin-off na Politechnice Warszawskiej z grafenem w tle

We wrześniu br. dzięki inicjatywie pracowników Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka typu spin-off pn. „nanoEMI Sp. z o.o.”. Nowo powstały spin-off do produkcji swoich materiałów będzie wykorzystywał między innymi grafen.

Spotkanie z inwestorem na Wolves Summit

Dzięki współpracy Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej z firmą BT Progress mamy okazję zaprosić Państwa do udziału w Drugiej edycji największej w Polsce międzynarodowej konferencji poświęconej innowacyjności i przedsiębiorczości „Wolves Summit” 27-28.10.2015 r. w Warszawie i zgłoszenia swojego startupu. Celem konferencji jest połączenie Twojej technologii z około setką funduszy inwestycyjnych, VC oraz aniołami biznesu.

Mamy drugą spółkę typu spin-off na Politechnice Warszawskiej

W sierpniu br. dzięki inicjatywie zespołu doktorantów i pracowników BioGrupy z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej (WIM PW) oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka typu spin-off pn. „MaterialsCare Sp. z o.o.” z udziałem Uczelni.

INNOWATOR MAZOWSZA - VII edycja konkursu

Trwa nabór wniosków do VII edycji konkursu Innowator Mazowsza z nagrodami dla ludzi nauki i firm o nowatorskim podejściu, którzy zmieniają oblicze mazowieckiej gospodarki.

Konkurs Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w II edycji konkursu „Innowacje dla Sił Zbrojnych RP” organizowanego przez Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych oraz Wojskową Akademię Techniczną pod patronatem honorowym Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Pierwsza spółka „spin off” na Politechnice Warszawskiej

W czerwcu br. dzięki inicjatywie zespołu doktorantów i pracowników Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej (WIM PW) oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pn. „NanoStal sp. z o.o.”.

Konkurs Energia+ Innowacje - pozyskaj finansowanie 1 mln zł na rozwój innowacji

ENEA wraz z partnerami: Krajową Izbą Gospodarczą, Polskim Instytutem Badań i Rozwoju, Funduszem GIZA Polish Ventures zaprasza do udziału w Konkursie Energia+ Innowacje.

Główną nagrodą w Konkursie Energia+ Innowacje jest pozyskanie łącznego finansowania w wysokości 1 mln zł na rozwój innowacyjnej, autorskiej technologii dla elektroenergetyki.

Prezentacja projektu Arrinera Hussaria - współpraca z PW

Serdecznie zapraszam na spotkanie z członkami zarządu Arrinera SA – twórcami samochodu Arrinera Husaria (budowanego we współpracy z PW), zainteresowanymi rozwijaniem współpracy z naszą Uczelnią, w oparciu o projekt supersamochodu.

HIGHTECH VENTURE DAYS 2015

Spotkanie dla firm poszukujących finansowania i możliwość bezpośredniego spotkania z inwestorami branżowymi.

Goodyear Innovation Center - spotkanie

W dniu 2 czerwca br. w godzinach popołudniowych Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej organizuje spotkanie z Pierre Orlewskim pełniącym funkcję Manager Open Innovation EMEA at Goodyear Innovation Center (Luxemburg).