U progu holowizji na Wydziale Fizyki PW

W dniu 21 października na Wydziale Fizyki w ramach światowego Dnia Fotoniki grupa dr. hab. Michała Makowskiego zaprezentowała po raz pierwszy w świecie projekcję obrazów realizowaną metodą holografii w czasie rzeczywistym. Wyświetlany był na żywo obraz transmitowany bezprzewodowo z telefonu komórkowego.

Politechnika Warszawska na Międzynarodowych Targach Warsaw Build 2014 i sukces twórców IKOROL

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej w dniach 18-20 września prezentuje technologie z branży budowlanej na Międzynarodowych Targach Warsaw Build 2014, które odbywają się w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Targi WarswBuild 2014

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej będzie obecny na międzynarodowych targach WarsawBuild 2014.

Karty Technologii w bazie Repozytorium PW

Wszystkie zgłaszane do Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej technologie trafią do bazy Repozytorium PW.

Wyniki naboru projektów do analizy rynkowej

Zakończona została selekcja 10 projektów do analizy rynkowej.

Warsztaty "Spin-off technologiczny narzędziem komercjalizacji wyników badań"

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza pracowników i doktorantów PW na warsztaty dotyczące komercjalizacji badań poprzez "spółki odpryskowe". Omówiona zostanie również koncepcja nowego modelu komercjalizacji badań na Politechnice Warszawskiej. Spotkanie odbędzie się 10 czerwca, o godzinie 9, w Gmachu Głównym PW, sala 123.

Zakończenie naboru projektów do analizy rynkowej

Chcieliśmy Państwu bardzo podziękować za przesłanie tak licznych Kart Technologicznych. Podstawowe informację o wszystkich nadesłanych projektach zostaną umieszczone w naszej bazie danych, jako oferta technologiczna. Chcieliśmy nadmienić, że nadal mogą Państwo przysyłać Karty, ponieważ będą one umieszczane na bieżąco w naszej bazie danych/ofert dla przedsiębiorców.

Nabór projektów do bezpłatnej analizy rynkowej

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej wraz z Rektorem Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór projektów do analizy rynkowej i wyceny wartości.

Rusza II edycja konkursu „Polski Wynalazek”

Masz głowę pełną pomysłów, które sprawią, że życie codzienne może stać się prostsze? Lubisz projektować i masz w sobie żyłkę prawdziwego wynalazcy? Zgłoś swój pomysł do konkursu „Polski Wynalazek 2014”! Nagrodą w konkursie na najciekawszą innowację jest 50 tys. zł.

500 mln zł na innowacyjne badania w rolnictwie i leśnictwie oraz rozwój technologii przyjaznych środowisku

Wzrost   międzynarodowej   pozycji   Polski   w   badaniach   naukowych   i   pracach   rozwojowych  oraz  wypracowanie i transfer do otoczenia społeczno-gospodarczego innowacyjnych rozwiązań na rzecz środowiska naturalnego, rolnictwa i leśnictwa to cele strategicznego programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo” - BIOSTRATEG.