Porozumienia Spółek Celowych - spotkanie na Politechnice Warszawskiej

W dniu 25.11.2014 odbyło się spotkanie Porozumienia Spółek Celowych. Do grona dołączyło 11 nowych podmiotów. Obecnie w Porozumienia jest 20 podmiotów z całej Polski.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Politechnice Warszawskiej

W dniach 18-22 listopada 2014 roku Politechnika Warszawska organizuje cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów pomagających zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów oraz budowania własnej marki. Wszystkie te inicjatywy są  związane z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Komercjalizacja prac B+R - spotkanie z firmą Bio-Tech Consulting

Bio-Tech Consulting zaprasza pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej zainteresowanych komercjalizacją projektów badawczo-rozwojowych na spotkanie połączone z prezentacją przeprowadzoną przez pracowników firmy.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada, w godzinach 11-14, w Klubie Absolwenta PW (Gmach Główny, sala nr 4).

U progu holowizji na Wydziale Fizyki PW

W dniu 21 października na Wydziale Fizyki w ramach światowego Dnia Fotoniki grupa dr. hab. Michała Makowskiego zaprezentowała po raz pierwszy w świecie projekcję obrazów realizowaną metodą holografii w czasie rzeczywistym. Wyświetlany był na żywo obraz transmitowany bezprzewodowo z telefonu komórkowego.

Politechnika Warszawska na Międzynarodowych Targach Warsaw Build 2014 i sukces twórców IKOROL

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej w dniach 18-20 września prezentuje technologie z branży budowlanej na Międzynarodowych Targach Warsaw Build 2014, które odbywają się w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Targi WarswBuild 2014

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej będzie obecny na międzynarodowych targach WarsawBuild 2014.

Karty Technologii w bazie Repozytorium PW

Wszystkie zgłaszane do Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej technologie trafią do bazy Repozytorium PW.

Wyniki naboru projektów do analizy rynkowej

Zakończona została selekcja 10 projektów do analizy rynkowej.

Warsztaty "Spin-off technologiczny narzędziem komercjalizacji wyników badań"

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza pracowników i doktorantów PW na warsztaty dotyczące komercjalizacji badań poprzez "spółki odpryskowe". Omówiona zostanie również koncepcja nowego modelu komercjalizacji badań na Politechnice Warszawskiej. Spotkanie odbędzie się 10 czerwca, o godzinie 9, w Gmachu Głównym PW, sala 123.

Zakończenie naboru projektów do analizy rynkowej

Chcieliśmy Państwu bardzo podziękować za przesłanie tak licznych Kart Technologicznych. Podstawowe informację o wszystkich nadesłanych projektach zostaną umieszczone w naszej bazie danych, jako oferta technologiczna. Chcieliśmy nadmienić, że nadal mogą Państwo przysyłać Karty, ponieważ będą one umieszczane na bieżąco w naszej bazie danych/ofert dla przedsiębiorców.